Xanax poveikis atmintyje

Apžvalga

Benzodiazapino vaistas, vadinamas alprazolamu, paprastai parduodamas su “Xanax” prekės pavadinimu, dažnai jis skirtas nerimo, depresijos ir miego sutrikimams. Be poveikio stresui mažinimo, Xanax taip pat turi raminamųjų, hipnotizuojančių, prieštraukulinių ir raumenų atpalaiduojančių efektų. Kai kurios iš šių savybių gali būti netiesiogiai susijusios, paveikdamos atminties sistemas. Iš tikrųjų alprazolamas sukelia anterogrodinę amneziją, skatina retrogradinę amneziją, keičia riziką ir padidina atminties padidėjimą.

Anterograde amnezija

Alprazolamas dažnai asocijuojasi su anterogrado trumpalaikio atminties praradimu dėl įvykių, pasireiškiančių po vaisto vartojimo tiek žmogaus, tiek ne žmogui. 1994 m. Lapkritį išleistas “Psichologinės medicinos” paskelbtas gerbiamas tyrimas iliustruoja šiuos padarinius. Atmintis buvo objektyviai įvertinta, o mokslininkai nustatė, kad alprazolamas sukėlė sutrikimų, susijusių su žodžio atšaukimo užduotį, ir jie praėjo ne daugiau kaip keturis mėnesius po vaisto sustabdymo. Tačiau tai nekeičia našumo dėl numanomos atminties ar skaitmenų užduoties. Subjektyvios atminties priemonės buvo veiksmingesnės negu objektyvios priemonės. Alprazolamo sukelta anterograde amnezija paprastai laikoma laikina, tačiau šie rezultatai rodo kitaip. Tolesnis tyrimas, paskelbtas 1999 m. Sausio mėn. “Psichologinės medicinos” numeryje, atskleidė, kad ankstesni rezultatai nebuvo alprazolamo poveikio, bet buvo susiję su vaisto sąveika su praktiniu poveikiu naudojamiems tyrimams ir nerimas kelis kartus po bandymo Protokolas.

Retrografinė amnezija

Alprazolamo poveikis retrogradinei amnezijai yra mažiau aiškus, tačiau jie taip pat gali pasireikšti. 1998 m. Sausio mėn. Atliktoje “Farmakologijos” dalyje atliktame tyrime nustatyta, kad žiurkėms, vartojusioms alprazolamą, retrogradeinė amnezija. Panašūs rezultatai buvo paskelbti 2007 m. Rugpjūčio mėn. “Elgsenos smegenų tyrimų” klausimu, naudojant susijusią cheminę medžiagą brotizolamą. Šie duomenys gali būti pakartoti žmogaus tyrimuose ir taip palaikyti dažniausiai gaunamą benzodiapine sukeltą anterogravadinę amneziją.

Rizikuoti

2006 m. Gegužės mėn. Tyrime “Eksperimentinė ir klinikinė psichofarmakologija” atliktame tyrime nagrinėjamas kitas alprazolamo aspektas: jo gebėjimas sumažinti nerimą per imituotą riziką. Pagrindinės šio tyrimo priemonės buvo reagavimas į atlygį ir nuostolius, atnaujintų tikimybių atnaujinimo norma apie rizikingų alternatyvų – mokymosi / atminties – vertę ir nuoseklumą, pagal kurį bandymai pagal kiekvieną bandymą atitiktų laukiamus rezultatus. Autoriai nustatė, kad alprazolamas padidino riziką, susijusią su mokymu / atmintimi, bet ne motyvacija.

Atmintis

Dienos laikas gali būti svarbus alprazolamo poveikis atminčiai. 1998 m. Spalio mėn. “Klinikinės psichofarmakologijos žurnalo” tyrimas parodė, kad alprazolamas tam tikromis aplinkybėmis gali pagerinti atminties išgyvenimą. Iš viso 64 subjektų dviem grupėms buvo skiriami narkotikai arba placebu du kartus per dieną 14 dienų. Po vaisto vartojimo alprazolamo grupėje žymiai padidėjo veiksmingumas, palyginti su kontrolinės grupės rezultatais. Kadangi vaistas buvo skiriamas du skirtingus laikrodžio laikus, šis tyrimas skiriasi protokolu, o rezultatai rodo, kad dviejų veiksnių ryšys gali paaiškinti neigiamus rezultatus.