Veiksniai, darantys įtaką asmeninei higienai

Apžvalga

Gera higiena ar asmeninė švara ne tik padeda išlaikyti sveiką savijautą, bet ir svarbu užkirsti kelią infekcijų ir ligų plitimui. Pagal slaugos vadovėlį “Tabbner’s Slaugos priežiūra: teorija ir praktika” bloga higiena leidžia džiovinti prakaito, nešvarumų ir riebalų surinkti ant jūsų odos, todėl yra ideali aplinka grybams ir bakterijoms. Fiziniai, psichologiniai ir socialiniai veiksniai gali turėti įtakos asmens gebėjimui ar norui atlikti savikontrolės užduotis, reikalingas gerai higienai.

Fiziniai veiksniai

Daugeliu atvejų žmonės supranta geros higienos svarbą ir nori ją praktikuoti, bet jiems tai trukdo fiziniai veiksniai, dėl kurių jie negali atlikti maudymosi mechanikos. Parapleikai ir amputai dažniausiai reikalauja, kad šeimos nariai ar globėjai atliktų higienos užduotis. Higienos ekspertas pažymi, kad laikinas fizinis savikontrolės apribojimas, pvz., Pooperaciniai pjūviai ar gipsas, gali sukelti ligą, sužalojimą ar buvimą ligoninėje, tokiu atveju gali būti naudinga šeima ar draugai. Žmonėms, turintiems sąlygas judėti, pvz., Nugaros skausmui, nutukimui ar artritui, gali būti sunku patekti į vonią ar dušu arba iš jos, Higienos ekspertas siūlo naudoti dušo arbatos, dušo kėdes ar vonias. Pietryčių Kalifornijos Gerontologijos departamento universitetas patvirtina, kad nenoras nusiplauti, yra grebėstų ir nerūdijančių juostų panaudojimas, atsiranda dėl prastos pusiausvyros ir baimės, kad kris.

Psichologiniai veiksniai

Psichinės ir psichologinės problemos gali turėti įtakos asmens gebėjimui ir motyvacijai atlikti pagrindinę higieną. Pietų Kalifornijos universiteto Gerontologijos departamentas pažymi, kad higienos problemos gali kilti vėlesniuose Alzhaimerio ligos etapuose: apetiškumas, baimė, depresija, nesugebėjimas planuoti ar prisiminti, taip pat nesugebėjimas atlikti užduočių nuosekliai, viskas mažina žmogaus gebėjimą praktikuoti gerą higieną. Šeimos nariai gali padėti, paliekant muilą ir rankšluosčius, kad pateiktų vizualų ženklą, primenantį asmenį plauti ar atlikti burnos higieną, arba paskelbti maudymosi tvarkaraštį. Psichologiniai sutrikimai, tokie kaip šizofrenija ir pasienio asmenybė, dažnai sukelia akivaizdų nepakankamą susidomėjimą higiena, o bloga higiena kartais gali būti diagnostikos priemonė, nukreipta į tam tikrą būklę. Pasak “Mental Health.com”, bloga higiena gali būti raudona depresijos sutrikimo vėliava. Tai ne visada yra pagrindiniai psichiniai sutrikimai, kurie sukelia blogą higieną, kartais socialinė izoliacija ir bloga savigarba gali prisidėti prie nepakankamo susidomėjimo. Higienos ekspertas nurodo, kad žmogaus sveikata taip pat gali būti sužeista pernelyg griežta higiena, žmonės, kuriems yra obsesinis-kompulsinis sutrikimas, gali per daug dažniau plovti, pernelyg intensyviai šveisti ir naudoti griežtus ar žalingus muilus.

Socialiniai ir ekonominiai veiksniai

Socialiniai ir ekonominiai veiksniai gali turėti įtakos ir asmeninei higienai. Higienos ekspertas sako, kad kai kurie blogos higienos atvejai gali atsirasti dėl nepakankamo supratimo ar mokymo apie higienos pagrindus. Taip pat gali atlikti svarbų vaidmenį finansiniai sunkumai, tokie kaip nesugebėjimas mokėti sąskaitą už vandenį arba įsigyti pakankamai muilo ir rankšluosčių.