Vaisiai, padedantys jums miegoti

Apžvalga

Daugiau nei trečdalis suaugusiųjų kenčia nuo nemigos. Ši būklė gali sukelti komplikacijų, įskaitant nerimą, hipertenziją, depresiją ir pažinimo disfunkciją. Tie, kurie kenčia nuo lėtinės nemigos, gali tapti linkę į oportunistines infekcijas. Keletas natūralių intervencijų gali padėti ramiai miegoti. Žmonės, kenčiantiems nuo nemigos, turėtų apsvarstyti galimybę naudoti natūralius gijimo vaisius kaip alternatyvą stipriems farmaciniams raminamiesiems preparatams. Asmeniui, sergančiam nemiga, turėtų kreiptis į kvalifikuotą sveikatos priežiūros specialistą, jei simptomai išlieka ilgiau nei kelias savaites arba sukelia didelius sutrikimus kasdieniame gyvenime.

Vynuogės

2005 m. “Maisto ir žemės ūkio mokslo leidinyje” paskelbtas tyrimas patvirtino, kad vynuogėse yra melatonino. Pasak JAV nacionalinių sveikatos institutų, atrodo, kad šis antioksidanto hormonas veiksmingai gydo reaktyvinius variklius, uždegimo miego fazės sindromą ir nemiga. Jei valgant didelius kiekius prieš miegą, maisto produktai, kurių sudėtyje yra melatonino, gali giliau miegoti, mažiau sutrikus. Be to, vynuogės yra puikus imunitetą palaikančių antioksidantų fitonetikų, tokių kaip antocianinai ir resveratrolis, šaltinis.

Aistra vaisius

Pasifloros vaisių ir aistros gėlių abu yra medicininiai alkaloidai, įskaitant raminamąjį junginį “harman”. Pasak nacionalinių sveikatos institutų, šie botaniniai vaistai tradiciškai buvo naudojami nerimo, nemigos ir neramumo gydymui. Šio universalaus vaisiaus radiniai gali teoriškai gydyti astmą, bronchitą ir kitas kvėpavimo takų infekcijas, tačiau yra mažai įrodymų, leidžiančių paremti šias tradicines paskirtis. Pasifloros vaisiai paprastai yra švieži, konservuoti arba sušaldyti vaisiai.

Goji

Šis aukštas antioksidantas vaisius, dar vadinamas “wolfberry”, Himalajuose buvo naudojamas kaip tradicinis emocinių sutrikimų gydymas, įskaitant nerimą ir nemigą. Šis tradicinis naudojimas uždirbo goji slapyvardį “laimingas uogas” daugelyje jo gimtoji diapazonas. Mažo masto bandomajame tyrime, paskelbtame “Papildomos ir alternatyvios medicinos žurnale”, dalyviai, gerianti goji, pranešė geriau miegoti, lengviau prabudę ir aukštesnį energijos lygį nei žmonės, gerianti placebą. Goji vaisiai taip pat yra stiprus karotinoidinių maistinių medžiagų, tokių kaip likopenas, šaltinis, kuris, anot Amerikos vėžio draugijos, gali padėti išvengti kelių įprastų vėžio formų.