Tulžies pūslės simptomai nėštumo metu

Skausmas

Nėščių moterų rizika susirgti tulžies pūslės problemomis. Padidėjęs hormonų kiekis nėštumo metu gali sutrikdyti tulžies pūslės funkciją. Merilando medicinos centro universitetas teigia, kad nėštumas padidina tulžies akmenų vystymąsi – mažus indus, kurie susidaro tulžies pūslės sistemoje. Kai kuriais atvejais tulžies pūslės problemos mažėja po gimdymo. Paprastai žarnyno komplikacijos stebimos nėštumo metu, tačiau, jei dėl tulžies akmenų ar tulžies pūslės komplikacijų pablogėja operacija, gali reikėti.

Virškinimo trakto simptomai

Žarnų akmenys, judantys per tulžies pūslės sistemą arba uždegimas ar užkrėstas tulžies pūslės, gali sukelti skausmą dešinėje pilvo srityje prie krūtinės ląstos. Skausmas gali pasirodyti kaip gniuždantis ar įbrėžiantis pojūtis ir gali svyruoti nuo aštrių iki neryškų ir pulsuojančių. Nėščios moterys gali patirti skausmą po valgio, ypač jei riebus maistas yra vartojamas arba nakties simptomai gali būti didesni nei per dieną. Ji taip pat gali patirti skausmą viršutinėje nugaros dalyje tarp pečių ar dešiniojo peties. Dažniausiai skausmas pasireiškia staiga, intensyviai auga, o tada intensyviai padaugėja, kol išnyksta. Nacionalinis diabeto ir virškinamojo bei inksto ligų institutas teigia, kad pilvo skausmas nuo tulžies akmenų gali trukti keletą valandų.

Įspėjamieji simptomai

Nėščia moteris su tulžies pūslės problemomis gali patirti virškinimo sutrikimų. Po valgio ji gali pastebėti pilną pojūtį, padidėjusi dujų kaupimasis ir raugėjimas. Ji taip pat gali jausti pykinimą arba norą vėmėti ir valgant. Kai kurios moterys patiria staigų viduriavimą, dėl kurio per dieną gali atsirasti keletas išmatų išmatų. Nėščios moterys, kurioms taip pat kyla rėmuo, gali būti sunkiai atskirti nuo tulžies pūslės simptomus nuo virškinimo. Laikydami požymių, kaip jie įvyksta visą dieną, gali padėti nėščioms moterims ir jos gydytojui geriau nustatyti, ar simptomai yra susiję su tulžies pūslėmis.

Nacionalinis diabeto ir virškinamojo bei inksto ligų institutas perspėja, kad tulžies pūslės problemos gali sukelti rimtų komplikacijų, tokių kaip infekcija ar tulžies pūslės plyšimas. Nėščios moterys, turinčios pilvo skausmą ilgiau nei penkias valandas, turėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes tai gali reikšti gilesnę tulžies pūslės problemą. Papildomi nepaprastosios padėties simptomai yra drebulys, karščiavimas, greitas širdies plakimas ir odos ar akių baltymų pageltimas, taip pat žinomas kaip gelta, ir staigus vėmimo arba molio spalvos išmatos. Bet koks vienkartinis simptomas ar avarinių simptomų derinys gali atsirasti dėl tulžies pūslės komplikacijų. Sunkios tulžies pūslės komplikacijos kelia pavojų motinai ir kūdikiui, todėl jiems reikia skubios medicinos pagalbos.