Tulžies pūslės infekcijos simptomai

Apžvalga

Žarnyno pūslelinė yra rimta, potencialiai pavojinga gyvybei tulžies akmenų ligos komplikacija. Infekcija dažniausiai atsiranda dėl nuolatinio tulžies tulžies obstrukcijos iš kanalėlių, kurie transportuoja tulžį iš tulžies pūslės į žarnyną. Tulžies bakterijos gali sukelti tulžies pūslės gangreną, plyšimą, abscesą ar kraujotaką. Pasirodo, simptomai, kurie gali rodyti tulžies pūslės infekciją, yra svarbūs, nes ši sąlyga reikalauja skubių gydymo.

Karščiavimas

Karščiavimas yra būdingas tulžies pūslės infekcijos simptomas. Kadangi karščiavimas paprastai nėra būdingas tipiniam tulžies pūslės priepuoliui, karščiavimas yra svarbi skiriamoji būklė, nurodanti galimą infekcijos buvimą. Karščiavimas yra labiausiai paplitęs tulžies pūslės ir tulžies sistemos ligos simptomas, pasireiškiantis ne mažiau kaip 90 procentų ligonių. Drebulys taip pat dažnai būna. Staigus temperatūros šuolis žmogui, sergantiems tulžies pūslės simptomais, gali rodyti tulžies pūslės gangrenos vystymąsi arba plyšimą arba kraujotakos infekcijos vystymąsi.

Pulsas nuo tulžies pūslės

Pūslelinė infekcija paprastai sukelia stiprų skausmą, kuris paprastai prasideda dešinėje ar vidurinėje viršutinėje pilvo dalyje. Tai ta pati skausmo vieta, susijusi su tulžies pūslės ataka. Laikui bėgant, skausmas intensyvėja ir tampa labiau apibendrintai, būdinga tai, kas padeda išskirti tulžies pūslės infekciją nuo tulžies pūslės atakos. Skausmas taip pat yra ilgesnis negu paprasto tulžies pūslės atakos. Panašus į tulžies pūslės skausmą, kuris trunka ilgiau kaip 6 valandas, nurodomos tulžies pūslės infekcijos galimybės.

Pilvo skausmas ir švelnumas

Dešinės viršutinės pilvo sienelės paprastai būna švelnios dėl tulžies pūslės infekcijos. Taip pat dažnai pasireiškia pilvo ertmės uždegimo požymiai, pvz., Kvėpavimo slopinimo skausmas su giliu įkvėpimu. Pilvo sienelės raumenys gali netyčia susitraukti, kai pilvo spaudžiamas, ženklas žinomas kaip pilvo sargyba. Nejudamas pilvo sienelės raumenų standumas gali rodyti tulžies pūslės gangreną. Laikinai sumažėjęs pilvo skausmas, po kurio atsiranda sunkus, apibendrintas skausmas, gali rodyti tulžies pūslės plyšimą. Skausmas trumpam sutrinka, kai slėgis tulžies pūstelėje yra sumažinamas dėl organų plyšimo, bet grįžta, nes užsikrėtęs tulžis užteršia pilvo ertmę.

Virškinimo trakto sutrikimai ir gelta

Apetito praradimas, pykinimas ir vėmimas dažnai pasireiškia užsikrėtusio tulžies pūslės, nors šie simptomai taip pat pasireiškia paprastomis tulžies pūslės atakomis. Taip pat gali pasireikšti pilvo išsiplėtimas, kurį sukelia sumažėjęs žarnyno aktyvumas ir skysčių kaupimasis pilvo ertmėje reaguojant į tulžies pūslės infekciją arba uždegimą. Gelsvas odos spalvos arba gelta dažnai pasitaiko dėl tulžies pūslės iš tulžies pūslės užkimšimo.

Šokinis širdies plakimas, greitas kvėpavimas ir sumišimas yra būdingi šoko simptomai, kurie gali išsivystyti, jei tulžies pūslės infekcija plinta į kraują. Kraujospūdis sumažėja iki pavojingai žemo lygio su šoku, kuris dažnai sukelia painiavą, galvos svaigimą, galvos svaigimą ar alpimą. Kūnas bando kompensuoti žemą kraujospūdį padidindamas širdies susitraukimų dažnį. Šokas gali sukelti organų nesėkmę daugelyje kūno sistemų dėl nepakankamo deguonies turtingo kraujo pristatymo. Šoko atsiradimas yra neatidėliotina medicinos pagalba.

Kreipkitės į neatidėliotiną medicinos pagalbą, jei atsiranda simptomų, kurie gali rodyti tulžies pūslės ataką ar infekciją. Kadangi ankstyvieji šių dviejų sąlygų požymiai ir simptomai sutampa, jų atskyrimas paprastai reikalauja atlikti medicininius tyrimus ir atidžiai stebėti sveikatos priežiūros specialistus. Vėlyvas gydymas tulžies pūslės infekcija padidina galimą gyvybei pavojingą komplikaciją, pavyzdžiui, tulžies pūslės plyšimą ar infekcijos plitimą į kraują.

Greitas širdies ritmas, kvėpavimas ir sumišimas

Įspėjimai ir atsargumo priemonės