Tulžies akmenų simptomai

Apžvalga

Žarnų akmenys (cholelitiazė) yra mažos, kietos masės, išsivystančios per tulžies pūslę, mažas organas viršutinėje dešinėje pilvo srityje. Šios masės yra sustiprintos tulžies – virškinamojo skysčio tipo, kuris laikomas tulžies pūsle. Kasmet Jungtinėse Amerikos Valstijose apytiksliai 1 milijonui žmonių yra diagnozuota tulžies akmenys, praneša “UpToDate”, tinklalapio peržiūrimas tinklalapis, kuriame pateikiama naujausia klinikinė informacija ir informacija apie sveikatą. Pasitarkite su savo gydytoju, jei Jums atsiras tulžies akmenų simptomų, kad užtikrintumėte tinkamą gydymą.

Pilvo skausmas

Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro svetainės, tik 10 proc. Pacientų, sergančių tulžies akmenlige, pasireiškia simptomai. Iš šių pacientų dažniausiai pasireiškiantis simptomas yra pilvo skausmas, kuris taip pat vadinamas tulžies skausmu arba kolikomis. Jei turite tulžies akmenį, galite sukurti pastovų skausmą viršutinėje dešinėje pusėje. Šie skausmingi simptomai gali skleisti jūsų pilvą į nugarą ar nugarą į pečių ašmenis. Pilvo skausmas, atsiradęs dėl tulžies akmenų, dažniausiai būna nakties metu arba po to, kai pacientas sunaudoja didelį riebalų kiekį, įspėja Nacionalinės virškinamojo trakto ligų informacinės informacijos centro svetainę. Skausmingi pilvo simptomai gali trukti bet kur nuo 30 minučių iki kelių valandų ir kai kuriems pacientams gali pakartoti keletą kartų per savaitę. Painio reljefo metodai, pvz., Be recepto vartojami analgetikai, dujų perdavimas ar kūno padėties keitimas, paprastai nepadeda pagerinti pilvo skausmo, kurį sukelia tulžies akmenys.

Skrandžio sutrikimas

Jei turite tulžies akmenį, galite patirti skrandžio sutrikimą, nes tai simptomai. Galite jausti pykinimą arba gali pradėti vėmimą dėl tulžies akmenų uždegimo per tulžies pūslę. Dėl tulžies akmenligių gali atsirasti ir dujų, ar išpūtimas, arba pilvo pūtimas. Tam tikri pacientai patiria lėtinį viduriavimą, dėl kurio maždaug trys mėnesiai gali sukelti keletą žarnyno judesių, paaiškina Merilendo universiteto Medicinos centro svetainė. Skrandžio sutrikimų simptomai paprastai būna sunkesni valgant maistą ir gali išlikti keletą mėnesių.

Gelta

Žarnų akmenys gali užblokuoti įprastą tulžies srautą iš tulžies pūslės. Jei taip atsitinka, tulžis gali išsivystyti organizme, sukeliantis sveikatos būklę, vadinamą gelta. Gelta sukelia nenormalų odos ir akių pageltimą ir gali atsirasti kartu su pilvo skausmu pacientams, sergantiems tulžies akmenlige.

Gripo tipo simptomai

Dėl tulžies pūslės infekcijos sergančių pacientų, sergančių tulžies akmenlige, gali išsivystyti gripo simptomai. Gripo simptomai paprastai būdingi karščiavimas, šaltkrėtis, raumenų skausmai ir per didelis nuovargis. Jei atsiranda gripą panašūs simptomai, pasikalbėkite su savo gydytoju, nes šie simptomai gali rodyti alternatyvią medicininę problemą.