Steroidų emocinis šalutinis poveikis

Impulsai

Naudojant steroidus gali pasireikšti įvairūs šalutiniai reiškiniai. Šis šalutinis poveikis gali būti fizinis ir psichinis. Šalutinis poveikis ir specifinis šalutinis poveikis, kuris yra patyręs, gali skirtis nuo vartotojo iki vartotojo, tačiau vyrai ir moterys abu patiria reprodukcinės sistemos pokyčius nuo nelyginio plaukų augimo iki krūties dydžio pokyčių. Be to, steroidų vartotojai pasireikš fiziniams pokyčiams, pvz., Padidėjusiam raumenų dydžiui. Stipriausias ir netikėtas šalutinis poveikis, kurį sukelia steroidų vartojimas, yra emocinis.

Manija

Steroidų vartojimas gali sukelti impulsų augimą. Šie impulsai gali sukelti pavojingą veiklą, tokią kaip kitų narkotikų vartojimas ir nereikalingos rizikos. Steroidų naudotojas gali pastebėti, kad jie yra labiau impulsyvūs nei įprasta, ir stengiasi jį kompensuoti naudojant tokius šalutinius poveikius, kaip antai alkoholis. Be to, šie impulsai gali sukelti tai, kas vadinama “roid rage”. Šis reiškinys yra greitas pyktis, kuris dažnai būna steroidų vartotojais. Steroidų naudotojas gali labai pikti dėl nereikšmingų įvykių. Nepaisant to, kad dažniausiai pasireiškia šis steroidų šalutinis poveikis, sunku įrodyti ryšį tarp specifinių pykčio sprogimų ir steroidų vartojimo. Kaip pažymi SteroidAbuse.org, daugelis steroidų vartotojų asmenybės savybių yra skirtingos, todėl sunku spręsti, ar steroidai padidina jų bendrą pykčio tendenciją. Tačiau Nacionalinis narkomanijos institutas praneša, kad kai savanoriams buvo skirtos didelės steroidų dozės, dažnai jie pranešė apie padidėjusį agresijos lygį.

Depresija

Manija yra papildomas steroidų vartojimo šalutinis poveikis. Kai steroidinis vartotojas patiria maniją, jie praranda ryšį su realybe. Dėl realybės praradimo vartotojas gali daryti tai, ko paprastai išvengtų, pavyzdžiui, vagystės ir kitos neteisėtos veiklos. Manija gali sukelti vartotojui geresnį nei įprastą nuotaiką, nepaisant jų aplinkybių, arba būti labai drėkinama. Manija taip pat gali sukelti klaidų ar haliucinacijas.

Depresija gali atsirasti dėl narkotikų pašalinimo ir gali būti pakankamai sunki, kad sukeltų savižudybę. Depresijos sunkumas skiriasi nuo vartotojo iki vartotojo, tačiau tyrimai rodo, kad steroidų vartotojai gali kreiptis į kitus vaistus, kad palengvintų jų simptomus, jei yra bet koks emocinis šalutinis poveikis Yra pakankamai skausmingi, teigia Nacionalinis narkotikų prevencijos institutas.