Širdies priepuolio simptomai vyresnio amžiaus moterims

Apžvalga

Širdies priepuoliai yra pagrindinė mirties priežastis vyresnėms nei 65 metų moterims. Širdies priepuoliai turi specifinių ir dokumentais pagrįstų simptomų. Tačiau, nors šie simptomai yra gerai dokumentuojami ir lengvai atpažįstami, pirmiausia jie buvo patvirtinti vyrams. Buvo laikas, kai širdies priepuoliai moterims buvo santykinai reti, bet dabar moterys sudaro beveik pusę visų širdies priepuolių mirčių. Pagal 2011 m. “Senėjimo ir ligų” paskelbtą tyrimą daugiau nei 50 procentų vyresnių nei 60 metų žmonių turi reikšmingą vainikinių arterijų ligą, taip pat gali sukelti širdies smūgį. Širdies priepuolius moterims sunku diagnozuoti, nes daugelis moterų nemano, kad jie serga širdies priepuoliu ir neturi tokių pačių simptomų kaip ir jų vyrai.

Krūtinė ir rankų skausmas

Krūtinės skausmas yra bendras vyrų simptomas, tačiau moterims gali nepatyrėti krūtinės skausmas. Moterims dažniau pasireiškia širdies priepuolio simptomai be krūtinės skausmo. Moterys gali patirti skausmą kitose liemens vietose, tokiose kaip nugaros ir pilvo dalys, ir skausmas painioja rėmuo. Širdies smūgis taip pat gali būti skausmas, sukeltas krūtinės ląstos ir spinduliavimas kairėje rankoje. Moterys taip pat gali patirti skausmą abejose rankose, o skausmas gali skleisti į abi puses kaklą ir žandikaulį.

Moterims būdingi simptomai

Moterims labiau tikėtina, kad pasireikš kiti širdies smūgio simptomai, o ne krūtinės skausmas. Daugelis moterų painioja šiuos simptomus su kažkuo kitu, nes jie mažiau linkę tikėtis širdies priepuolio. Moterys gali patirti pykinimą ir vėmimą, taip pat galvos svaigimą, silpnumą ir nuovargį – visa tai gali būti supainioti dėl gripo ar kitos ligos. Moteriai taip pat gali pasireikšti šaltas prakaitavimas, nerimas ir dusulys, ir ji gali supainioti juos su hormoninių pokyčių simptomais.

Galvos svaigimas ir pykinimas

Dauguma širdies priepuolių yra subtilūs simptomai, kurie gali ateiti ir eiti. Geriausia apsaugoti nuo širdies priepuolio yra atpažinti savo riziką ir patiems suprasti, kaip šie simptomai yra moterims. Moterims, vyresniems 50 m. Ir rūkantiems, yra didesnė rizika – taip pat yra moterų, sergančių cukriniu diabetu, hipertenzija ir aukštu cholesterolio kiekiu. Jei įtariate, kad sergate širdies priepuoliu, neignoruokite ar nenukreiskite savo simptomų. Nedelsdami kreipkitės pagalbos.