Pratimai kojų neuropatijai

Judesių amplitudė

Neuropatija yra nervų pažeidimas, galintis sukelti skausmą, tirpimą ar dilgčiojimą. Traumos ar vitaminų trūkumas paprastai sukelia šią sąlygą. Pasak MayoClinic.com, daugelio sveikatos sutrikimų, įskaitant diabetą, gali sukelti pėdos neuropatiją. Pratimai gali padėti sumažinti skausmą nuo šios būklės.

Žemo smūgio pratimai

Judėjimo pratybų diapazonas padeda stimuliuoti nervų laidumą ir kraujotaką paveiktose vietovėse. Judesio pratybų diapazonas atliekamas sąnariuose. Pavyzdžiui, pėdos judesių pratybų diapazonas sukurs sąnario sąnarį. Sėdėdamas kėdėje, pakelkite nukentėjusį pėdą ir apskritimą laikrodžio rodyklės judesiu, tada judesį prieš laikrodžio rodyklę. Pakartokite šį jungtį dviračiu penkis ir dešimt kartų kiekvienoje kryptimi.

Toe Tapping Exercises

Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų instituto ir insulto, vaikščiojimas, stacionarus dviratis ir plaukimas yra mažo poveikio pratimai, kurie gali padėti sumažinti komplikacijas ir pėdos neuropatijos skausmą, taip pat gali padidinti raumenų jėgą ir koordinavimą. Vaikštant, laikykitės dubens įtempto švelnumo, o apatinės pilvo raumenys traukti link stuburo pagrindo. Pirmiausia eikite mažais atstumais, palaipsniui didindami atstumą ir trukmę. Važiuodami dviračiu ar plaukiojant, naudokite visą kulkšnies sąnario funkciją, dirbdami kartu, kad išvengtumėte ar sumažintumėte standumą ir skausmą.

Sėdėjimo kojos rodikliai

Sėdėk kėdėje su savo kulnais ant grindų. Jūsų kojos gali būti liesos arba atskirtos nuo klubų atstumo. Pakelkite kojų kojų pirštus nuo grindų, tada nuleiskite juos, sukurdami spinduliavimo judesį. Šį pratimą pakartokite 15-20 kartų. Kitas variantas – sudėti savo kulniukus, tada pakelkite pirštus nuo grindų taip aukštai, kaip galite. Pasukite savo kojas į išorę, kad sukurtumėte “V” formą su savo kulnais, liečiančiais grindis. Palieskite pirštus ant grindų, tada pakelkite juos vėl, atneškite juos kartu ir dar kartą palieskite juos ant grindų. Pakartokite šią seka tarp penkių ir dešimties kartų.

Sėdėti kėdėje, nugarai tiesiai, kelis kartu. Pakelkite dešinę koją nuo grindų, tuo pačiu metu ištieskite dešinį kelį. Nuleiskite pirštus į atstumą. Laikydami koją tiesiai, nukreipkite pirštus į savo kūną giliu lankstumu. Apskleiskite savo kulkšnies sąnarę pagal laikrodžio rodyklę, tada penkis kartus prieš laikrodžio rodyklę. Nuleiskite savo dešinę koją iki grindų ir pakartokite pratimą savo kairiajame kojelėje.