Pirmieji antrojo nėštumo simptomai

Krūties pokyčiai

Kiekvienas nėštumas skiriasi nuo kito. Simptomai, kuriuos patiria moteris, antrosios nėštumo metu gali būti tokios pačios, kaip ir anksčiau. Kai kurios moterys gali pastebėti simptomus anksčiau nėštumo metu arba gali būti vėliau. Nenuostabu, kad kai kurie nėštumo požymiai yra daugiau ar mažiau intensyvūs nei pirmą kartą. Dauguma galimų ankstyvų nėštumo simptomų yra vienodi, ar tai yra pirmas ar antras nėštumas moteriai, išskyrus kūdikį. Labai tikėtina, kad moteris vėlesnį nėštumą pradės rodyti anksčiau.

Nuovargis

Krūties pokyčiai paprastai yra vienas anksčiausių nėštumo simptomų. Mayo klinika paaiškina, kad jau praėjus dviem savaitėms po gimdymo, hormonas keičia nėščios moters kūno patyrimą, gali sukelti krūtų jautrumą, dilgčiojimą, skausmą ir net pilnatvę. Areolai arba riebalai, tiesiogiai sukibę su nipeliu, gali tapti tamsesni.

Spotting

Didelis progesterono kiekis gali sukelti moterį nuovargį jau labai anksti nėštumo laikotarpiu, aiškina Amerikos Nėštumo asociacija. Tai gali pasireikšti praėjus vienai savaitei po kontracepcijos.

Rytinis pykinimas

Maždaug šešias-dvylika dienų po apvaisinimo, jungtinis kiaušinis ir sperma, vadinami embrionu, pritvirtins prie gimdos sienų, praneša Amerikos Nėštumo asociacija. Tai gali sukelti švelnų mėšlungį ir dėmių atsiradimą. Kai kurios moterys netinkamai sužinos apie šiuos simptomus artimiausiu metu, tačiau kraujavimas bus žymiai lengvesnis ir ilgas.

Galvos skausmas

Ankstyvoji liga, pykinimas ir vėmimas nėštumo metu gali pasireikšti jau praėjus dviem savaitėms po gimdymo, teigia Amerikos Nėštumo asociacija. Tai nėra neįprasta, kad moteris praneštų apie sunkesnę rytinės ligos pasireiškimą vienu nėštumu, o ne kitu. To priežastis nėra visiškai suprantama.

Netrukus po koncepcijos nėščios moters kūnas pradeda kisti hormonų lygį. Tai gali sukelti staigius galvos skausmus, kurie, atrodo, nėra susiję su niekuo. Kai kurios moterys praneša apie galvos skausmą kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.

Tai nėra neįprasta, kad moteris pirmąsias kelias nėštumo savaites galėtų išeiti be svorio. Ji pastebi, kad jos midijos dalis tampa šiek tiek storesnė ir kad drabužiai netinkamai tinka. Antrojo nėštumo metu ji patirs tokį svorio padidėjimą arba susitraukimą anksčiau nei praeityje. Tai yra dėl anksčiau ištemptų pilvo raumenų. Po nėštumo prasideda ramus atpalaiduoti.

Svorio priaugimas