Nemokami namų gynimo priemonės dėl migdolų akmenų

Garglingas

Tonzeliniai akmenys, kurie taip pat vadinami tonzilitais, patenka į giliuosius mandlių slapukus link gerklės nugaros. Jos susideda iš negyvų baltųjų kraujo kūnelių, bakterijų, keratino ir spąstais maisto dalelių. Tonziliniai akmenys tampa didesni laikui bėgant ir sukelia daug nemalonių simptomų. Endonetinių akmenų simptomai yra sunkus kvėpavimas, gerklės skausmas, kosulys ir sunku nuryti. Daugeliu atvejų gydytojas yra raginamas pašalinti migdolų akmenis. Tačiau, jei sugauti pakankamai anksti, yra nemokamų namų gynimo būdų atsikratyti tonzilių.

Zondavimas ir šveitimas

Svarbu atrasti migdolinius akmenis ankstyviausiose jų formavimo stadijose. Kai jie yra santykinai nedideli, jie mažiau atsparūs pašalinimui. Ankstyvosiose stadijose gali būti išstumti iš šilto sūrus vanduo. Be to, pridedant 1 ar 2 lašus greipfrutų sėklų ekstrakto į antiseptinį burnos skalavimą ir du kartus per parą, gali būti veiksmingas, kai smulkiam akmenlige yra migdolų. Garglių poveikis gali būti neatidėliotinas ir jų pašalinimas gali trukti 2 savaites ar ilgiau.

Medicinos lašintuvas

Pasak “Stanfordo universiteto medicinos mokyklos klinikinės pediatrijos profesoriaus Alano Greeno, M.D., kartais smilkalus galima pašalinti šepetėliu arba nušluostyti dantų šepetėliu. Tačiau reikia pasirūpinti, kad šis metodas nebūtų įjungtas į sunkų štamo refleksą; kadangi tonzilio formos padidėja ir tampa labiau matomos, medvilnės tamponu zondavimas gali juos išstumti. Svarbiausia yra naudoti veidrodį akmenų paieškai. Uždėkite medvilnės tamponą akmens gale ir švelniai stumkite aukštyn. Pašalinus tonzilinį akmenį, praplaukite, naudodami antiseptinį burnos skalę, kad išvalytumėte vietą, kurioje buvo akmuo.

Kosėjimas

Gydomasis lašintuvas su išlenktu galu gali pašalinti mažesnius mandlių akmenis. Pirmasis žingsnis – akmens druskingo tirpalo paruošimas paviršiui. Kai akmens paviršius, tai gali būti įmanoma sušvirkšti su lašintuvu. Tai dar vienas metodas, galintis suaktyvinti gagrefleksą.

Kai kuriais atvejais, ypač tuomet, kai migdolai yra nedideli, intensyvus kosulys gali juos išstumti. Panašus procesas – prailginti galvą atgal, įdėti liežuvį į burnos stogą ir nuryti.