Moterų inkstų akmenų simptomai

Skausmas

Pasak sveikatos tarnybų “UpToDate” medicininės informacijos tinklalapyje pacientams, maždaug 5 proc. Moterų sukurs bent vieną inkstų akmenį iki 70 metų amžiaus. Inkstų akmenys yra mažos, roko formos masės, kurių sudėtyje yra perteklinių mineralų per šlapimą. Moterys, kurioms būdingi inkstų akmenų simptomai, turėtų kreiptis į gydytoją, kad galėtumėte tolesnį įvertinimą ir rūpestį

Kraujas šlapime

Inkstai yra abiejose apatinės nugaros pusėse ir padeda šalinti toksinus iš organizmo šlapimo forma. Inkstų akmenys šlapimo takuose gali sukelti skausmo pojūčius apatinėje nugaros dalyje moterims su šia liga, aiškina MayoClinic.com. Nugaros skausmai gali būti sunkūs ir gali skleisti apatinę pilvo dalį ar dubens sritį. Skausmas gali pasireikšti staiga ir gali išlikti keletą valandų ar dienų, kol inksto akmuo iš šlapimo patenka į kūną. Moterims, kurioms pasireiškia staigus ar sunkus nugaros skausmas ar pilvo skausmas, nedelsiant reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes šie inkstų akmenų simptomai gali būti ir alternatyvių medicininių problemų požymiai.

Šlapimo skubos tvarka

Kadangi inkstų akmuo praeina per siauras šlapimo takų, jis gali sugadinti šių plonų vamzdelių subtilią pamušalą. Kai taip atsitinka, moterys su inkstų akmenimis gali sukelti hematuriją kaip šios būklės simptomą. Hematurija pasižymi krauju šlapime, praneša MedlinePlus, JAV nacionalinės medicinos bibliotekos ir nacionalinių sveikatos institutų sukurta sveikatos informacijos svetainė. Kraujas šlapime gali sukelti spalvos pakitimus ar drumstumą. Moterims, sergančioms šlapimo spalvos pakitimus, reikėtų kreiptis dėl papildomos medicininės pagalbos, nes šis simptomas taip pat gali būti šlapimo takų infekcijos požymis.

Gripo simptomai ar skrandžio sutrikimas

Moterų inkstų akmenų simptomas gali sukelti neatidėliotinus šlapimo poreikius, aiškina Nacionalinė inkstų ir urologinių ligų informacijos kliringo tarnyba. Kai inkstų akmuo priartėja prie šlapimo pūslės, moterys gali manyti, kad skubiai reikia šlapintis, kartu su deginimu ar skausmu šlapinantis. Šie simptomai taip pat gali būti susiję su šlapimo takų infekcija ar lytiškai plintančiomis ligomis, todėl nedelsiant reikia pasitarti su gydytoju.

Inkstų akmenys šlapimo takuose gali sukelti moters inkstų infekciją. Jei taip atsitiks, moterys su inkstų akmenimis gali sukelti gripo simptomus, kaip inkstų akmenį. Šie gripu panašūs simptomai gali būti karščiavimas, šaltkrėtis ar prakaitavimas, praneša “Geresnio sveikatos kanalo”, kuris yra Australijos vyriausybės pateiktas informacinis sveikatos šaltinis. Kai kurios moterys taip pat gali patirti skrandžio sutrikimų simptomus, pvz., Pykinimą ar vėmimą dėl sunkių nugaros skausmo ar pilvo skausmo, sako MayoClinic.com. Moterims, kurioms atsiranda bet koks šių inkstų akmenų simptomų, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.