Miltų alergijos simptomai

Apžvalga

Kai kurie žmonės susidaro jautrumą vienai ar kelioms medžiagoms kviečiuose, o kai kurie iš jų žindo, jie patiria tam tikrų sveikatos problemų. Alerginės reakcijos į baltymus ir kitus junginius kviečių miltuose sukelia silpnus ar gyvybei pavojingus alergijos simptomus. Nedideliu procentais atvejų aspirinas vartojamas arba padidėja alergijos milijonams simptomai, susiję su sisteminiu arba viso kūno kiekiu. Alergija kviečiams, kurių sudėtyje yra glitimo, nebūtinai yra tokia pati kaip glitimo netoleravimas. Tik alergologas gali išbandyti ir padaryti šį nustatymą.

Niežėjimas

Niežėjimas gali atsirasti dėl alerginių reakcijų, tiesiogiai susilietus su riebalais ar vartojant miltus. Pagal Mayo klinikos gydymą sveiki kviečiai arba balti miltai, kaip minkymo tešla, gali sukelti egzemos alergijos simptomus. Šie simptomai apima paraudimą ir niežėjimą ant rankų ar kitų kontaktinių sričių, kurias gali lydėti padidėjęs, nelygusis išbėrimas, vadinamas aviliais. Kai kuriuose po miltų susidaro vidinis niežėjimas. Netrukus po to, kai valgysite maisto produktus, kurių sudėtyje yra kviečių, pacientams gali pasireikšti niežtinti lūpas, burną, gerklę, liežuvį ir akis.

Kvėpavimo sutrikimai

Per alerginę reakciją histaminas patenka į kraują ir sukelia uždegiminį atsaką. Be niežulio, nosies ir burnos membranos gali išsivystyti, iš dalies trukdydamos kvėpavimo takams. Kaip praneša Merilendo medicinos centro universitetas, histaminas taip pat sukelia skysčių susikaupimą nosies ir sinusų kanaluose. Alerginiai uždegimo ar nosies nosies simptomai gali atrodyti kaip šalčio ar gripo simptomai, tačiau gali būti susiję su miltų alergijomis. Kai sunku nuryti ar kvėpuoti netrukus po valgio kviečių maisto, ši nuoroda yra tikėtina.

Virškinimo problemos

Dėl miltų alergijos valandos ar daugiau susidaro virškinimo trakto sutrikimai, kai pacientai valgo daiktus, kurių sudėtyje yra kviečių. Nacionaliniai sveikatos institutai paaiškina, kad šis terminas susijęs su alergenų išsiskyrimu per kūną. Laikas gali turėti įtakos tuo, kiek pacientų valgo ir ką dar valgė. Pirmasis gali atsirasti pykinimo pojūtis, vėmimas ar skrandžio skausmas. Kadangi kūnas virškina maistą, pacientams gali pasireikšti žarnyno spazmai ir viduriavimas.

Anafilaksija

Anafilaksija, sunkiausia alerginė reakcija, gali atsirasti dėl bendrų miltų alergijų arba nuo aspirino ar fizinio krūvio sukelto komplikacijų. Paprastai jis būna greitesnis nei virškinimo trakto alergijos simptomai, kartais praėjusiems valgant maisto produktus, kuriuose yra kviečių. Pacientai turėtų skambinti 9-1-1 dėl pagalbos, jei jie įtaria, kad yra anafilaksija. Nacionaliniai sveikatos institutai apibūdina simptomus kaip greitą kraujo spaudimo sumažėjimą, kuris gali sukelti silpnumą ir painiavą. Bet kokie kvėpavimo simptomai išaugs, sumažinant deguonies kiekį, kuris pasiekia širdį ir smegenis. Pernelyg didelis pulsas ir švokštimas gali būti prieš alpimą ir, kraštutiniais atvejais, mirtį.