Maisto produktus, kuriuos reikia vengti dėvėti petnešomis

Kai gausite liemenes, greičiausiai turėsite keisti kai kurias savo dietos dalis, kad jas apsaugotumėte. Kai kurie maisto produktai gali sulaužyti laidus ir išstumti skliaustus. Jei taip atsitiks, turėsite iškart pamatyti savo ortodontą, kad jūsų petnešos būtų suremontuotos kaip sutrūkusios laidai, o išstumiami skliausteliuose gali trintis burnos vidus ir sukelti opos. Susilaikymas nuo maisto produktų, galinčių pakenkti jūsų petnešoms, yra svarbus norint išvengti sužalojimų ir pratęsti gydymo laiką.

Kietųjų vaisių, daržovių, užkandžių, riešutų ir saldumynų yra netaikomi apribojimai, jei turite petnešomis. Jūs galite valgyti vaisius, tokius kaip obuoliai ir kriaušės, jei jie susmulkinti į smulkius gabalėlius, bet įkandimas į šviežią obuolį neleidžiamas. Taip pat yra ribojamos žalios morkos ir kukurūzai. Riešutai, tokie kaip žemės riešutai ir migdolai, taip pat sunkiai kramtyti ir gali pakenkti jūsų petnešoms. “Tortilla” traškučiai, “taco” apvalkalai, kieta picos trupiniai ir keraminiai krepseliai taip pat netaikomi. Saldainiai, tokie kaip peppermintai ir pusryčiai, yra ribojami, nebent jūs juos čiulpsite, o ne užkalsite.

Jūs neturėtumėte valgyti lipnių saldainių, pavyzdžiui, taffy, karamelės ir gummies, o jūs turite petnešomis. Jie gali prilipti prie jūsų dantų ir jūsų laidų ir skliaustų, galbūt kenkia jiems. Kiti lipnūs užkandžiai, pvz., Vaisių pakuotės, gali sukelti tas pačias problemas. Pasirinkite saldainius, kurie lengvai ištirps ir ko jums nereikės kramtyti.

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra didelio rūgštingumo, pavyzdžiui, citrinų, laimų ir sodų, gali pažeisti dantų emalį ir sukelti spalvos pasikeitimą. Kai pašalinsite petnešus, galėsite pamatyti, kur yra skliausteliuose, jei valgėte ar išgėrėte daug rūgščių vaisių ir gėrimų.

Kramtomoji guma ir bambuko žievė neleidžiama, jei turite petnešomis. Guma gali įstrigti jūsų skliaustuose ir aplink laidams. Be to, kad sukelia bendrą netvarka, kuri yra sunkiai valoma, jie taip pat gali sugadinti jūsų petnešines dalis ir galbūt juos išmesti. Jei naudojate danteną, kad atsigaivintumėte kvėpavimą, prieš dėvėdami petnešomis, pabandykite šypėti ant mėtų ar dažniau valyti dantis visą dieną.

Apžvalga

Kieti maisto produktai ir saldainiai

Lipnios saldainiai ir užkandžiai

Didelio rūgštingumo maisto produktai

Guma