Maisto produktai, turintys probiotikų ir prebiotikų

Jogurtas

Probiotikai ir prebiotikai gali padėti pagerinti virškinimą ir bendrą sveikatą. Nacionalinis papildomos ir alternatyvios medicinos centras (NCCAM) paaiškina, kad prebiotikai yra maisto ingredientai, kurių negalima virškinti, o stimuliuoja probiotikų augimą. Probiotikai yra mikroorganizmai, tokie kaip bakterijos, kurios gyvena žarnyne, padeda virškinti ir imunitetą. NCCAM teigia, kad probiotikai gali paskatinti pusiausvyrą organizme, mažina virškinimo trakto sutrikimus, pvz., Viduriavimą ir netgi mažina mielių infekcijas.

Sojų pienas

NCCAM sako, jog jogurtas yra vienas maisto produktas, kuriame natūraliai yra probiotikų. Kai kuriuose jogurtuose yra daugiau probiotikų. Pagal NCCAM labiausiai paplitusios probiotikų bakterijos jogurtuose yra lactobacillus acidophilus ir bifidobacterium bifidum. Kai kurie jogurtai yra netgi paženklinti su gyvų ir aktyvių jų probiotikų kultūrų skaičiumi. Dėl virškinimo naudos, tuo daugiau probiotikų yra produktas, tuo didesnė produkto nauda.

Ankštiniai augalai

NCCAM teigia, kad sojos gėrimai, pavyzdžiui, sojos pienas, yra probiotikai, kurie pridedami perdirbant. Julie Lanford, registruotas dietologas, kuris specializuojasi vėžį ir imuninę sistemą, paaiškina, kad jei produktas teigia, kad jis yra “gyvų ir aktyvių kultūrų”, tai yra probiotikai. Žmonės, kurie geria sojos pieną, dažnai ją geria vietoj karvės pieno, nes jie yra netoleruojantys laktozės. “American Journal of Clinical Nutrition” teigia, kad vartojantys probiotikai iš tiesų gali pagerinti laktozės virškinimą žmonėms, kurie netoleruoja laktozės.

Avižos

Pasak Lanfordo, vadinamojo “vėžio dietologu”, ankštiniai augalai, tokie kaip lęšiai, juodos pupelės, pupelės ir avinželiai, neturi probiotikų; juose yra prebiotikų. Šie prebiotikai skatina natūralių bakterijų augimą jūsų žarnyne. Kai kurie prebiotiniai ingredientai, randami ankštiniuose pupeliuose, apima frukto-oligosacharidus ir arabinogalaktaną, kurie taip pat yra daug maistinių skaidulų. Žmonėms, sergantiems virškinimo problemomis, gali būti naudinga gauti daugiau ankštinių jų dietos.

Pasak Lanfordo, sveiki grūdai, kaip antai avižos ir avižiniai dribsniai, taip pat yra prebiotikų. Ji taip pat sako, kad kai maistas, kurio sudėtyje yra prebiotikų, kaip antai avižiniai dribsniai, valgoma tuo pačiu metu kaip ir maisto produktas, kuriame yra probiotikų, pvz., Sojos pienas, ar papildas su probiotikais, šie du kartu padeda stiprinti sveikų bakterijų poveikį žarnyne. .