Maisto produktai, turintys daug kalio jodido

Apžvalga

Kalio jodidas yra druska su panašiomis makaronu su stalo druska. Tiesą sakant, tokia pati jodo forma naudojama valgomosiose druskos. Pasak “Medicine Net”, ji yra naudojama rengiant skydliaukės operaciją, kovoti su aukštu skydliaukės lygiu ir atlaisvinti gleivines kvėpavimo sistemoje. Rekomenduojamas dienos jodo kiekis yra 150 mikrogramų vyrams, 120 moterų, 70-150 vaikams ir 50-60 metų kūdikiams, teigia “Healthy Eating Club”. Kalio jodidas dažniausiai randamas tabletes ir lašelių formoje, tačiau yra daugybė maisto produktų, kurių sudėtyje yra gausus natūralaus jodo šaltinis.

Kelp

Kelpas, dar vadinamas jūros daržovėmis, yra vienas iš turtingiausių žinomų jodo šaltinių. Remiantis “The World’s Healthiest Foods”, 1/4 puodelio kelnaitės yra tik 9 kalorijos ir 276,7 proc. Jūsų dienos jodo poreikių.

Mažo riebalų jogurtas

Mažai riebalų jogurtas yra dar vienas gausus jodo šaltinis. “The World’s Healthy Foods” teigia, kad vidutiniškai jame yra 155 kalorijų už puodelį ir 51,8 proc. Jūsų kasdieninių jodo poreikių kartu su vitaminais D ir C. Norint patenkinti kasdienį jodo poreikį per mažai riebalų jogurtą, valgykite du puodeliai per dieną.

2 procentai karvių pieno

Pasaulyje geriausiais maisto produktais sakoma, kad 2 proc. Karvės pienas yra trečiasis turtingiausias jodo šaltinis. Vienoje puodelio yra 39 procentai jūsų dienos jodo poreikių ir tik 121 kalorija. Norint patenkinti savo dienos poreikius jodo su pienu, gerkite 2,5 puodelio per dieną.