Maisto produktai, turintys daug kalcio ir fosforo

Apžvalga

Kalcis ir fosforas yra labiausiai ir antra labiausiai gausūs mineralai organizme, atitinkamai. Kaip kalcis, fosforas yra labai svarbus stiprių kaulų ir dantų pastatymui. Jums taip pat reikia tiek mineralinių medžiagų, kad jūsų kraujas tinkamai sušlaptų. Tačiau, skirtingai nuo kalcio, pakankamas fosforo kiekis nėra daugelio žmonių kova. Pasak Merilendo medicinos centro, jūsų sistemoje yra pernelyg daug fosforo, yra daug dažniau nei neišvengiama. Kad jūsų kalcio, magnio ir fosforo koncentracija būtų tinkama pusiausvyrai, labai svarbu geros sveikatos būklė, atkreipiant ypatingą dėmesį į santykį Kalcio ir fosforo kiekiai jūsų dietoje valgant maistą, kuriame yra tiek mineralų, yra gera vieta pradėti.

Žuvis, mėsa ir pieno produktai

Daugelis mėsos rūšių, įskaitant jautiena, vištieną ir kiaulieną, yra daug fosforo, tačiau jų sudėtyje yra tik mažai kalcio. Tačiau daugelis rūšių žuvų, įskaitant otus, lašišą ir sardines, yra daug kalcio ir fosforo. Tunoje yra daug fosforo, bet labai mažai kalcio – 18 mg už 3 oz. Pagamintos gelsvapelejos; pieno produktai, tokie kaip pienelis, sūris, pieno patiekalai ir jogurtas, yra labai dideli tiek kalcio, tiek fosforo atžvilgiu. Ledai turi daug kalcio, bet daug mažiau fosforo.

Grūdai

Grūdai, tokie kaip miežiai, kviečiai ir avižos, yra daug fosforo. Pasak Jungtinių Amerikos Valstijų žemės ūkio departamento, kukurūzai yra didžiausias iš visų 860 mg fosforo už vieną puodelį praturtintų, savaime besiplečiančių geltonųjų kukurūzų miltų. Nors šie grūdai taip pat yra kalcio, jie turi būti suvartoti kiekį, kad būtų kaupiami daug kalcio, pagal Nacionalinės sveikatos priežiūros įstaigų dietinių maisto papildų tarnybą.

Sėklos ir ankštiniai augalai

Moliūgų ir saulėgrąžų sėklos yra daug fosforo ir kalcio. Sezamų sėklos taip pat yra daug kalcio ir juose yra reikšmingų, bet ribotų fosforo kiekių – 53 mg per valgomą šaukštą; tokie ankštiniai, kaip juodos ir juodosios pupelės, yra geri fosforo ir kalcio šaltiniai. Sojos pupelės natūraliai yra daug fosforo ir kalcio, o perdirbti sojų produktai, tokie kaip tofu ir sojos pienas, taip pat yra daug fosforo. Šie perdirbti sojos produktai žymiai mažiau kalcio nei visos sojos pupelės, tačiau, nebent jie buvo apdoroti kalcio druska arba praturtintas kalciu.

Daržovės

Tamsiai žalios lapinės daržovės paprastai yra geri kalcio šaltiniai, dažniausiai jie taip pat yra ir fosforo. Išskirtinis pavyzdys yra virti špinatai, kuriuose yra 291 mg kalcio ir 101 mg fosforo už puodelį. Kale, brokoliai, kiniškieji kopūstai ir ropės žalumynai yra daug kalcio ir juose yra vidutinio fosforo kiekio.