Maisto produktai po chemoterapijos

Jogurtas

Chemoterapija yra paskutinė gydymo priemonė daugeliui vėžiu sergančių pacientų. Taip yra todėl, kad yra tiek daug šalutinių poveikių, susijusių su chemoterapija, pavyzdžiui, pykinimas, viduriavimas, svorio netekimas ir vėmimas. Nors chemoterapiją sunku išgyventi, ji sunaikina vėžio ląsteles ir dažnai gelbsti gyvybes. Pasak “The Cancer Cure” fondo Bill Misner, Ph.D., tinkamo maisto vartojimas gali padėti sumažinti chemoterapijos šalutinį poveikį ir padidinti imuninę sistemą bei greitą gijimą.

Troškinta puode

Jogurtas yra geras maisto pasirinkimas po chemoterapijos dėl kelių priežasčių. Vėžio gydymo fondas teigia, kad jogurtas yra lengvas ir minkštas, todėl jis gali padėti sumažinti pykinimą. Jame taip pat yra baltymų ir kalcio, kuris padeda išlaikyti kaulų ir raumenų sveiką. Vėžio gydymo fondas taip pat paaiškina, kad sveikos jogurto bakterijos, tokios kaip Lactobacillus bulgaricus, gali padidinti imuninę sistemą. Svarbu, kad chemoterapijos pacientai valgytų tik pasterizuotą jogurtą, nes nepasterizuotas jogurtas gali sukelti maisto sukeltą ligą.

Virti brokoliai

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug baltymų, pavyzdžiui, jautienos puodo kepsnys, taip pat skatinami žmonėms, kurie praėjo chemoterapiją. Vėžiu pagrįsta svetainė ChemoCare.com paaiškina, kad didelio baltymų maisto produktai didina energiją ir padeda sušvelninti raumenų audinius. “ChemoCare.com” duomenimis, jautienos sudėtyje esantis baltymas taip pat padeda organizmui išgydyti save ir kovoti su infekcija, kuri yra bendras chemoterapijos pacientų susirūpinimas. Kad išvengtumėte pykinimo, švelniai padaukite keptuvę, bulves, morkas ir keletą prieskonių.

Bananai

ChemoCare.com rekomenduoja valgyti penkias ar daugiau porcijų vaisių ir daržovių, tokių kaip brokoliai, kiekvieną dieną, siekiant padidinti energijos lygį ir padėti kovoti su vėžiu. Deja, po chemoterapijos reikia vengti žalių daržovių, nes jose gali būti pavojingų maisto sukeltų ligų. Vėžio gydymo fondo misner teigia, kad valgant daržoves, pavyzdžiui, brokolius, žudomi kenksmingi mikroorganizmai, todėl maisto produktai saugesni chemoterapijos pacientams valgyti.

“ChemoCare.com” teigimu, vaisiai, tokie kaip bananai, turi antioksidantų, kurie padeda kovoti su vėžiu. Bananai yra geresnis pasirinkimas vaisių chemoterapijos pacientams nei daugelis kitų rūšių vaisių dėl žievės. Vėžio gydymo fondas teigia, kad vaisiai su apsauginėmis barjeromis, pvz., Bananais su žievelėmis, turi mažiau mikroorganizmų, dėl kurių chemoterapijos pacientai serga. Bananai puikiai tinka daugeliui maisto produktų, todėl lengvai užkandis su bananais yra lengvai pridedamas baltyminis maistas, pvz., Varškė arba žemės riešutų sviestas.