Maisto produktai, kuriuose yra geležies ir vitamino B-12

Apžvalga

Geležis ir vitaminas B12 yra gyvybiškai svarbūs sveikam kraujo funkcionavimui. Pasak Kalifornijos universiteto, geležis ir B12 yra būtinos hemoglobino gamybai, kraujo daliai, pernešančia deguonį į ląsteles ir audinius. Pagrindinės maistinės medžiagos, kurios skatina kraujo efektyvumą, yra maisto šaltiniuose ir vitaminų papilduose.

Fortified Foods

Daugelis maisto produktų yra stiprinami geležimi ir vitaminu B12, siekiant padėti vartotojams pasiekti standartinius reikalavimus. Javai dažnai pridėjo papildomą geležį. Pasak Kalifornijos universiteto, didžiausią geležies kiekį turinčių prekės ženklų yra “Most, Total” ir “Product 19”, kurių kiekvienoje 18 mg. “Soymilk” yra natūralus geležies šaltinis, kuris dažniausiai yra stiprinamas su pakankamai B12 kiekiu kraujo krešėjimo formulei.

Pienas

Pienas ir kiti pieno produktai suteikia nedidelius geležies kiekius, padidintu stiprintu priedu. B12 taip pat yra piene ir kituose pieno produktuose, tokiuose kaip sūris, jogurtas ir sviestas.

Jautiena

Pasak Nacionalinės anemijos veiksmų tarybos, raudona mėsa yra geležies ir vitamino B12. Organiniai patiekalai, tokie kaip kepenys ir inkstai, yra didžiausias geležies šaltinis iš gyvūnų produktų. Kita mėsa, kurioje yra pakankamai geležies kraujo sveikatai, yra austrės, vištiena, kiauliena, kalakutiena ir dauguma žuvų veislių. B12 taip pat yra gausiai daugumoje mėsos, paukštienos ir žuvies.

Lapinės daržovės

Tamsiai žalios spalvos lapinės daržovės turi geležį, kuriam organizmui gali būti sunku virškinti. Pasak “Nacionalinės anemijos veiksmų tarybos”, žalio aliejaus su daržovėmis ir vaisiais, kurių sudėtyje yra daug vitamino C, padeda sušvelninti geležies kiekį. B12 taip pat yra akivaizdu daugelyje tamsiai žalių lapuočių daržovių, tokių kaip šparagai, špinatai, kopūstai ir garstyčių žalumynai.

Geležį ir vitaminą B12 galima rasti įvairiuose paprastuose maisto produktuose. Kiaušiniuose yra tiek maistingųjų medžiagų. Grūdai, kurių sudėtyje yra geležies, pavyzdžiui, duonos, pastos ir ryžiai, dažnai pridedami prie vitamino B12. Kiaušinio tryniai turi tiek geležies, tiek vitaminų B12, taip pat įvairius riešutus, tokius kaip migdolai ir žemės riešutai. Alaus mielės yra dažniausiai naudojamas geležies ir B12 šaltinis iš vegetarų. Pasak Nacionalinio širdies, plaučių ir kraujo instituto, sojos produktai, tokie kaip vegetariški mėsainiai ir tofu, dažnai yra papildyti papildomu vitaminu B12. Be to, išskirtinai veiksmingi geležies šaltiniai yra džiovinti vaisiai, slyvų sultys, žirniai ir lęšiai.

Kitas maistas