Maisto produktai, kurių sudėtyje yra LDL cholesterolio

Apžvalga

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra mažo tankio lipoproteinų arba MTL, cholesterolio, yra gyvūniniai ir (arba) komerciniai produktai. Kaip teigia Amerikos širdies asociacija, MTL cholesterolis randamas maisto produktuose, kuriuose yra sočiųjų ir (arba) trans-riebalų. Sotieji riebalai yra gyvūninės kilmės produktuose. Trans-riebalai randami komerciškai paruoštuose produktuose, kuriuose yra dalinai hidrinto aliejaus ir sutrumpėja. LDL cholesterolio kiekį reikia stebėti, kad būtų užtikrinta širdies ir kraujagyslių sistemos būklė.

Pieno produktai

Visiškai riebūs pieno produktai turi MTL cholesterolio, esančio sočiųjų riebalų pavidalu. Pasak Amerikos širdies asociacijos, visai riebiai pieno gaminiai gali būti įvairių pieno produktų. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra LDL, yra pienelis, majonezas, sviestas, eggnogas, grietinė, kietieji ir minkšti sūriai, varškė, grietinė, ledai ir jogurtas. Įtraukta į visą riebalų kategoriją – produktai, pažymėti, kad jų sudėtyje yra 2% riebalų; kiaušinio tryniai yra žinomi dėl didelio kiekio cholesterolio kiekio. Vienas kiaušinio trynis, pagal USDA, gali būti 215 miligramų MTL. Jei jūsų cholesterolio stebėjimas yra jūsų rūpestis, kiaušinių tryniai nėra rekomenduojamas maisto pasirinkimas.

Raudona mėsa

MTL cholesterolis randamas įvairiose raudonose mėsose, tokiose kaip ėriena, jautiena, kiauliena ir veršiena. Kai kurie gabalai yra labiau riebaluoti nei kiti, todėl didėja MTL lygis. Remiantis USDA, pagrindinio šonkaulio porcijos dydis gali būti lygus 72 g MTL. Organų mėsos sudėtyje yra ir MTL. Organų mėsa yra kepenys, smegenys, raumenys ir inkstai. JAV dolerio teigia, kad 3-os uncijos kapsulės dydžio gali būti 320 mg MTL.

Liesas baltymas

Paprasčiuose baltymų šaltiniuose, pavyzdžiui, naminių paukščių be odos, žuvies ir vėžiagyvių, yra LDL. Sumos yra mažesnės už raudonąją mėsą, tačiau teigia, kad USDA. Kiautuose yra krabai, omarai, moliūgai, austrės, krevetės ir šukutės. “Mayo Clinic” lašiša rekomenduojama vartoti kaip mažai riebalų baltymų šaltinio dėl savo MTL sumažinimo galimybių, taip pat didinant didelio tankio lipoproteinų arba DTL cholesterolio, paprastai vadinamo geru cholesteroliu.

Perdirbti maisto produktai

Apdorota mėsa, tokia kaip dešra, šaltos gabalėliai, pepperoni, bologna ir karšto šunys, yra MTL cholesterolis, teigia Amerikos širdies asociacija. Kiti perdirbti maisto produktai, kuriuose yra LDL, yra pusryčių grūdai, duona, krekeriai, energetiniai barai, greitai pagaminti greito maisto produktai, daugybė restoranų, maisto produktų, konservuotų maisto produktų ir fasuotų maisto produktų.

Maisto produktai, pagaminti su riebalais, kurie yra užtempti kambario temperatūroje, yra kenksmingi trans-riebalai. Trans-riebaluose yra daug MTL, teigia USDA. Tranzitiniai riebalai yra “dvigubi bangavimas mūsų sistemoms”, cituoja “Mayo Clinic”, nes jie mažina DTL cholesterolio kiekį, didindami MTL lygį. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra trans-riebalų, paprastai apima komerciniu būdu paruoštus kepinius, tokius kaip pyragai, pyragai, sausainiai, pyragaičiai ir spurgos. Kai kurie užkandžiai, pvz., Bulvių traškučiai, bus trans-riebalų, kai jie yra supjaustyti trumpiau.

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra riebalų