Maisto produktai, kurie yra turtingi sočiųjų riebalų rūgščių šaltiniai

Apžvalga

Kaip sako Amerikos širdies asociacija, prisotintos riebalų rūgštys yra ilgalaikių grandžių rūgštys, kuriose yra didžiausias kiekis vandenilio ir anglies, ir jie yra pagrindinės dietos priežastis, dėl kurių yra didelis cholesterolis. Nors daugelis sočiųjų riebalų rūgščių gali būti kenksmingos tokiu būdu, kai kurios veislės, vadinamos būtinomis riebalų rūgštimis, iš tikrųjų yra naudingos širdies sveikatai ir turi būti suvartotos vidutiniškai, nes kūnas negali jų pagaminti pagal “Fatty Acids in Foods and Jų padariniai sveikatai “, Ching Kuang Chow.

Valgomieji aliejai

Pagal Chow, maistiniai aliejai yra vieni iš turtingiausių sočiųjų riebalų rūgščių šaltinių. USDA praneša, kad kokoso aliejuje yra 86,5 g sočiųjų riebalų rūgščių 100 g. Atitinkama sočiųjų riebalų rūgščių vertė 100 g hidrinto palmių branduolio aliejaus yra 88,96 g, augalinis aliejus yra 81,5 g, o medvilnės aliejuje yra 25,9 g.

Riebalų mėsa

USDA duomenimis, 100 g kepto kepto bekono yra 13,291 g sočiųjų riebalų rūgščių. Gaminio riebalų tepalas yra 39 g / 100 g. Toje pačioje virti dešra turi 10,9 g. Remiantis Chow, taip pat paprastai yra daug sočiųjų riebalų rūgščių. 100 g jautienos “Bolonijos” yra 11,1 g sočiųjų riebalų rūgščių, o tokio paties kiekio konservuotų pusryčių mėsoje yra 9,99 g.

Pieno produktai

Čuo teigia, kad daugelis riebiųjų pieno produktų yra daug sočiųjų riebalų rūgščių, ypač sviesto, sūrio ir stiprios grietinėlės. 100 g sviesto yra 51,37 g sočiųjų riebalų rūgščių, o vienodos Čedaro sūrio ir stiprios kremo proporcijos – atitinkamai 21,09 g ir 23,03 g.

Šokoladas

Šokoladas yra dar vienas riebalinis maistas, kurį Chow apibūdina kaip turtingą sočiųjų riebalų rūgščių kiekį. USDA praneša apie 100 g pieno šokolado saldainių, kurių sudėtyje yra 18,5 g sočiųjų riebalų rūgščių, o tamsaus šokolado, kuriame yra 70-85% kakavos bitų, yra 24,49 g.

Remiantis USDA, žaliosios šviežios kiaušinių tryniai yra 9,55 g sočiųjų riebalų rūgščių 100 g. Kiaušinio baltymuose yra nulis.

Kiaušinių tryniai

Kietieji riebalai, tokie kaip kiauliniai taukai ir augalinio aliejaus sutrumpinimas, yra didelis sočiųjų riebalų rūgščių kiekis, 100 g svogūnų yra 39,2 g, o tokio paties kiekio sutrumpinimas – 40,3 g.

Kietieji riebalai

Pasak Amerikos širdies instituto, dauguma maisto produktų, kurie yra kepti iš dalies hidrintuose augaliniuose aliejuose, yra trans-riebalų, sočiųjų riebalų rūgščių tipų. Pavyzdžiai: svogūnų žiedai, kurių sudėtyje yra 8,38 g sočiųjų riebalų rūgščių 100 g, pagal USDA, ir glazūruotus porinius, kurių vienodais kiekiais yra 5,44 g.

Riebiai keptas maistas