Maisto produktai, kurie gali sukelti sąnarių skausmą

Mėsa

Bendras kaulų, kuriuos sukelia maistas, dažniausiai kyla iš būklės, vadinamos podagra. Podagra yra susijusi su dideliu šlapimo rūgšties kiekiu organizme, kuris kristalizuojasi ir palieka indus sąnariuose ir audiniuose, todėl sukelia uždegimą, sukeliančią sąnarių skausmą ir standumą. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug purinų, – cheminiai junginiai, sudaryti iš šlapimo rūgšties, kai jie suskirsto, – gali sukelti organizme per daug šlapimo rūgšties, dėl to gali padaugėti padažnėjęs sąnarių skausmas.

Žuvis

Pagal “Drug.com” narkotikų informacijos svetainę, kurioje pateikiama tarpusavyje peržiūrima informacija, venkite organų mėsos, tokios kaip širdis, inkstai, kepenys, smegenys ir sėklidės, kurios labai skiriasi purinu ir gali sukelti didelį šlapimo rūgšties kiekį organizme. Informacija vartotojams, kita netradicinė mėsa, tokia kaip liežuvis, taip pat yra daug purinų, taip pat ir keptos menkės, mėsos ekstraktai ir sultiniai bei bulviniai. Žaisliniai mėsos produktai, įskaitant žąsų, ančių, kriaušių, fazanų ir kalakutienos, yra laikomi didelio purio maisto produktais. Pasak “Drugs.com”, jautiena, ėriena ir kiauliena turi vidutinį purino kiekį.

Daržovės ir ankštiniai augalai

Keletas rūšių žuvų ir vėžiagyvių turi didelį purinų kiekį ir gali sukelti arba sustiprinti podagraus sąnarių skausmą. Tai yra silkės, skumbrės, ančiuviai, sardinės, šukutės ir midijos, pasak “Drugs.com”, kuris taip pat apima žuvų kiaušinius aukšto purio kategorijoje. “Quickcare.org” taip pat nurodo piktas ir lašišas kaip vidutiniškai aukštus purino šaltinius.

Grūdų ir grūdų produktai

Gyvūniniai produktai nėra vienintelis purinas turintis maistas. “Quickcare.org” nurodo žirnius, špinatus, šparagus, žiedinius kopūstus, pupeles, lęšius ir grybus kaip maisto produktus, kurių sudėtyje yra purinų, kurie gali sukelti sąnarių skausmą. Jei turite podagra, vengti šių maisto produktų arba pasitarkite su gydytoju. Šių daržovių ir ankštinių daržovių yra geri vitaminų ir mineralų šaltiniai. Gerai valgyti saikingai, jei nesergate podagra.

Keli grūdai ir grūdų produktai turi arba didelį, arba vidutinį purinų kiekį. Pagal “Drugs.com” alaus yra itin daug purinų, kaip ir alkoholinių gėrimų ir vyno. Mielės, naudojamos alkoholiui gaminti ir kepti, taip pat yra daug purinų. Visaverčiai javai ir duona, avižiniai dribsniai ir kviečių sėlenos bei kviečių gemalai turi vidutinį purino kiekį. Vėlgi, kai kurie iš šių maisto produktų yra labai naudingi, todėl pasitarkite su savo gydytoju, jei turite podagra, kad sužinotumėte, ar jums jų reikėtų vengti.