Maisto priedų pavyzdžiai

Chemikalai paprastai yra papildomi maisto produktais, kad juos būtų galima pagyvinti, tačiau kartais šie pakeitimai kenkia žmonių sveikatai. Jų saugumas išlieka prieštaringas. JAV maisto ir vaistų administracija stebi ir reguliuoja į maisto produktus įtrauktas chemines medžiagas. Taip pat įvedami nauji ir draudžiami tie, kuriems yra abejotina sauga. “Visuotinai pripažintas saugiu sąrašu”, GRAS, yra apie 700 šiuo metu patvirtintų priedų.

Vienas iš plačiausiai naudojamų skonio priedų, dirbtinių saldiklių yra aspartamo, sukralozės ir sacharino pavidalu. Daugumos saldiklių pavadinimai baigiasi “-ose”, pvz., Sacharozės, laktozės ir maltozės. Cukraus alkoholiai suteikia šiek tiek saldumo maistui su mažiau kalorijų nei cukraus. Jie baigiasi “-ol”, kaip manitolis, sorbitolis ir ksilitolis. Siekiant pagerinti sūrus skonį, maisto pramonė naudoja chemines medžiagas, tokias kaip natrio citratas, trinatrio citratas ir mononatrio glutamatas. Daugelis skonio stipriklių taip pat dvigubai saugo konservantų ar gyvybes papildančių medžiagų.

Be cukraus ir druskos cheminių medžiagų, daugelis priedų pratęsia daugelio maisto produktų galiojimo laiką. Jie laikomi konservantais, jie apsaugo mikroorganizmus, kurie sukelia maisto gedimą. Dažnai pelėsių sporos atsiranda ant duonos arba sandėliuosių kaulai puola kitus sausainius. Dažniausiai naudojami konservantai yra kalcio propionatas, natrio nitratas, sulfitai, nitritai ir nitratai. Butilo hidroksianizolas, BHA ir susijęs junginys, butilintas hidroksitoluenas, BHT, dažnai gaunami į maisto produktus, siekiant išsaugoti riebalus.

Šiai kategorijai priskiriami trikalcio fosfatai, antikūnai, lecitinas, emulgatorius, algino rūgštis ir ksantheminė guma, kaupikliai ir tirštikliai bei stearino rūgštis, glazūros stipriklis. Kiti priedai yra tokie, kad pagerėtų plakimas, rauginimas ir spalvų pastovumas. Kai du ar daugiau ingredientų sumaišomi, stabilizavimas tampa problema. Pavyzdžiui, vanduo ir aliejus natūraliai nesumaišomi, todėl, kai perdirbtuose maisto produktuose yra šių savybių turinčių ingredientų, cheminė medžiaga papildoma, kad būtų skatinamas darnus maišymas.

Naudojant spalvą, taip pat tiekimo spalvą maisto produktams ir gėrimams, dažikliai yra tiek natūrali, tiek sintetinė. Maisto spalva vaidina svarbų vaidmenį, kad maistas būtų malonesnis, nes spalva stimuliuoja akis ir skatina skonio suvokimą. FDC “Blue Lake” Nr.2, Violetinė BNP, “Brown FK”, “Kokum Red”, “Caramel” ir “Green S” yra keletas šiuo metu naudojamų dažiklių. Šie vandenyje tirpūs dažai yra geras pasirinkimas soduose, arbatose ir gazuotuose gazuotuose gėrimuose.

Apžvalga

Skonio stiprintuvai

Konservantai

Stabilizatoriai ir emulsikliai

Dažikliai