Maiste, kurie yra didžiausi izoleucino ir leucino

Apžvalga

Leucinas ir izoleucinas, kartu su valinu, sudaro šakotos grandinės aminorūgštis. Šios aminorūgštys yra įdomios sportininkams, nes jie gali padėti raumenims išgydyti po intensyvaus treniruotės, teigia Dr. Yoshiharu Shimomura 2006 m. Vasario mėn. “The Journal of Nutrition”. Kita vertus, vengiant šių amino rūgščių Svarbus, jei kenčia nuo keršlo cukraus šlapimo liga, sutrikimas, kurio metu jūsų kūnas netinkamai metabolizuoja šakotos grandinės aminorūgštis. Nors daugelis baltymų turinčių maisto produktų yra leucino ir izoleucino, tam tikri maisto produktai yra ypač gausūs šiose aminorūgštyse.

Sojos produktai

Sojos produktai yra unikalus baltymų šaltinis, nes jie yra vieninteliai augalais pagaminti maisto produktai, kurių sudėtyje yra maistingų baltymų. Kitaip tariant, sojos baltymai aprūpina visas esmines amino rūgštis, kurias jūsų kūnas negali sintetinti ir turi gauti iš savo dietos, aiškina Loyola universiteto Čikagos Stritcho medicinos mokyklos dr. Aaronas Michelfelderis. Sojų baltymų izoliatas, koncentruotas sojos baltymų, esančių baltymų papilduose ir mėsos bei sūrio pakaitaluose, kiekis sudaro 1,9 g leukino ir 1,5 g izoleucino 1 oz. Tiekiant šį sojos produktą vienu iš turtingiausių maisto produktų, turinčių šakotas grandines amino rūgštis. Palyginimui, tofu ir sojos pienas yra mažiau nei 0,2 g leicino ir izoleucino už unciją.

Mėsa ir žuvis

Mėsos ir žuvies sudėtyje yra maistingų baltymų su gausiai šakotos grandinės amino rūgštimis. 1 oz. Jautienos dalis sudaro beveik 0,7 g leukino ir 0,4 g izoleucino, o tokio paties kiekio kiaulienos kepyklos tiekia šiek tiek mažiau leucino ir tokio paties kiekio izoleucino. Šiose aminorūgštyse taip pat gausu tunų žuvų: 0,5 g leicino ir 0,3 g izoleucino už unciją. Kiekvienoje kepta vištiena ir kepta kalakutiena yra 0,4 g leicino ir beveik 0,3 g izoleucino 1 oz. Aptarnavimas.

Pieno produktai ir kiaušiniai

Leucino ir izoleucino kiekis Čederio sūryje imituoja beefteko sūrį, atitinkamai 0,7 ir 0,4 g už unciją. Mažas riebalų sūris taip pat yra turtingas šių aminorūgščių šaltinis, kuriame yra 0,4 g leicino ir 0,2 g izoleucino 1-oz. Porcija. Uncija už unciją, kiaušiniai turi panašų kiekį šakotos grandinės aminorūgščių kaip varškė, o dauguma šių maistinių medžiagų yra kiaušinių baltos spalvos. Palyginimui, pienas ir jogurtas siūlo 0,2 g leicino ir 0,1 g izoleucino už unciją.

Ankštiniai augalai

Ankštiniai, nors ir santykinai baltymų turintys, nepateikia maistiniu požiūriu užpildytų baltymų jūsų dietai. Tačiau jie siūlo vidutinišką kiekį šakotos grandinės amino rūgščių. Lęšiai, juodosios pupelės ir pupos pupelės suteikia mažiau nei 0,2 g leicino ir beveik 0,1 g izoleucino už unciją. Nors dauguma gyvūnų baltymų šaltinių suteikia daugiau šakotosios grandinės aminorūgščių nei augalų baltymų šaltiniai, ankštiniuose pupeliuose yra pakankamai šių maistinių medžiagų, kurių sudėtyje yra daug ląstelienos turinčio ir mažai riebios pakuotės.