Imbiero šaknies šalutinis poveikis

Apžvalga

Imbiero šaknis yra ne tik kvapnus prieskonis, bet ir alternatyvaus sveiko maisto papildas, ypač pripažintas dėl jo gebėjimo atleisti pykinimą. Žmonės taip pat naudoja imbierą, kad padėtų virškinti ir gydyti artritą ir širdies ligas. Šalutinis poveikis, susijęs su imbiero šaknimi, yra nedažnas ir dažniausiai atsiranda tik tada, kai kas nors vartoja labai dideles šio papildo dozes.

Virškinimo trakto poveikis

Imbiero šaknies šalutiniai poveikiai gali būti raugėjimas, pilvo pūtimas, viduriavimas, dujos ir rėmuo. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro (UMMC), tai daugiausia pasireiškia su dideliu imbiero miltelių kiekiu. Kai kuriems žmonėms pasireiškia burnos erzinimas ar nemalonus skonis. Žmonėms, kuriems pasireiškia šis šalutinis poveikis, gali prireikti imbiero papildų kapsulėse, o ne šviežio imbiero šaknies. Kaip nurodė gydytojų darbo vadovėlis (PDR), didelį imbiero kiekį per ilgą laikotarpį gali sukelti skrandžio opa. Nurijus šviežią imbierą be jo kramtymo, gali pasireikšti žarnyno užsikimšimas. Žmonės, kuriems yra virškinimo trakto sutrikimų istorija, prieš pokalbį su savo gydytojais neturėtų vartoti didelių šviežių imbiero kiekių. Šie sutrikimai yra opos, uždegiminė žarnų liga ir kitos žarnyno problemos.

Padidėjęs kraujavimas

Asmenys, kuriems yra kraujavimo sutrikimas arba vartojantys kraujo krešėjimą, įskaitant nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, tokius kaip aspirinas ar ibuprofenas, gali nesugebėti saugiai imti didelių imbiero kiekių. Pasak UMMC, prieskoniai gali sumažinti kraujo krešėjimo gebėjimą, dėl ko kraujavimas gali būti didesnis nei pjūvis ar žaizda.

Sumažintas kraujo cukrus

Imbieras tradiciškai laikomas prieskoniu, kuris gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, kai vartojamas didelėmis dozėmis. Nors mokslinių tyrimų nepakanka norint paremti šią teoriją, žmonės, vartojantys vaistus, tokius kaip insulinas ar metforminas, mažina cukraus kiekį kraujyje, prieš imbierą kaip papildą turėtumėte pasitarti su gydytoju.

Alerginė reakcija

Imbieras retai gali sukelti alerginę reakciją. Alergijos imbiero simptomai yra niežtintis bėrimas ar dilgėlinė, burnos dilgčiojimas, apsunkintas kvėpavimas, krūtinės spaudimas ir veido, burnos ar rankų patinimas. Taip pat galimas alerginis akių efektas.