Grybelinės pneumonijos simptomai

Apžvalga

Grybelinė pneumonija yra grybelių sukelta plaučių infekcija. Nors ši būklė daugumoje žmonių yra neįprasta, žmonėms, kurių imuninė sistema yra dėl tam tikrų infekcijų rūšių, pvz., ŽIV, yra didesnė grybelinės pneumonijos atsiradimo rizika. Grybelinės pneumonijos simptomai yra panašūs į tuos, kuriuos patiria žmonės, turintys bakterinę ar virusinę plaučių uždegimą. Kiekvienas, kuriam būdingi grybelinės pneumonijos simptomai, turėtų kreiptis į gydytoją, kad gautų tinkamą priežiūrą.

Kosulys

Grybai plaučiuose gali dirginti ir užsidegti asmens kvėpavimo takų kanalus. Šis uždegimas gali sukelti kosulį ligoniams, kuriems MedlinePlus reikalauja sveikatos priežiūros specialistų. Kaklo simptomai paprastai būna lengvi ir garso sausa arba įsilaužimo. Grybelinės pneumonijos simptomai paprastai atsiranda palaipsniui per keletą dienų ar savaičių, bet žmonės, kurie neturi AIDS, gali greitai atsirasti.

Sunkumo kvėpavimas

Plaučių uždegimas dėl grybelinės infekcijos gali sukelti žmogaus kvėpavimo takų susiaurėjimą. Kvėpavimo takų susitraukimas daro sunkesnį deguonies patekimą į plaučius, todėl žmonėms, sergantiems grybeline pneumonija, sunkėja kvėpavimas. Pažeidžiami žmonės gali patirti neįprastą dusulį, ypač fizinio aktyvumo metu ar po jo. Kai deguonis veiksmingai nepasiekia plaučių, į krūtinės ląstą patiriantys žmonės taip pat gali patirti skausmo ar sandarumo pojūtį. Dėl sunkių kvėpavimo sutrikimų gali atsirasti odos ar nagų spalva, nes deguoniui trūksta. Nuolatinės ar sunkios kvėpavimo problemos gali būti rimta medicininė problema, dėl kurios gydytojui reikia skubiai kreiptis į gydytoją.

Karščiavimas

Karščiavimo simptomai gali atsirasti žmonėms, turintiems grybelinę pneumoniją. Paprastai karščiavimo simptomai viršija 100,5 laipsnių F ir išlieka kelias dienas. Žmonės, kurie serga karščiavimu, taip pat gali patirti neįprastą prakaitavimą, drebulį arba galvos skausmo simptomus. Be to, dėl karščiavimo gali atsirasti žmogaus odos spalva arba liestis.

Nuovargis

Grybelinė pneumonija gali sukelti nuovargį. Nuovargio simptomai gali pasireikšti kartu su raumenų ar kūno skausmais. Panašiai žmonėms gali prireikti miegoti ilgiau visą dieną ir gali būti sunku likti budrus ir dėmesingas.

Su grybeline pneumonija asmuo gali patirti nenumatytą svorio netekimą kaip infekcijos simptomą. Svorio mažėjimas gali atsirasti kartu su karščiavimu ir gali sukelti nuovargio simptomus.

Svorio metimas