Gripo vakcinos ingredientai

Apžvalga

Gripo virusas arba gripas yra infekcija, kuri puola kvėpavimo takus. Pasak Mayo klinikos, dažniausiai šios ligos simptomai yra karščiavimas, šaltkrėtis, galvos skausmas, kosulys, kūno skausmai, nuovargis, nosies užgulimas ir apetito praradimas. Sunkios šio viruso komplikacijos gali būti pneumonija, encefalitas, ausų infekcijos, sinusitas ir bronchitas. Laimei, gripo vakcina buvo sukurta siekiant užkirsti kelią infekcijai arba sumažinti simptomų sunkumą. Tačiau mokslininkai kasmet turi sukurti naują vakciną, skirtą apsaugoti nuo numatomų gripo padermių artėjančiam sezonui. Kaip ir visose vakcinose, turėtumėte žinoti apie gripo vakcinos sudedamąsias dalis ir galimus šalutinius poveikius.

Gripo tipo A antigenas

Pasak “Drugs.com”, gripo A viruso antigenas yra gripo vakcinos veiklioji medžiaga. Tai užtikrina apsaugą nuo gripo tipo A arba sukelia švelnesnius simptomus, jei sutinkate. Antigenas yra bakterija, virusas ar žiedadulkės, kurios sukelia imuninį atsaką iš jūsų kūno. Gripo vakcinos antigenai yra inaktyvuoti virusai, kurie yra veiksmingi, nes jie leidžia jūsų organizmui sukurti antikūnus (cheminius žymenis) nuo gripo. Kai suformuojami antikūnai, jie leidžia jūsų kūnui greičiau kovoti su infekcija.

Gripo tipo B antigenas

Gripo tipo B antigenas yra gripo vakcinos ingredientas, teigia Drugs.com. Gripo tipas B yra dar vienas virusas, kuris kasmet įtakoja žmones. B tipo antigeno gripo poveikis suteiks apsaugą arba sumažins simptomus, jei bus veikiamas šis viruso štamas.

Neaktyvūs ingredientai

Neaktyvios sudedamosios dalys arba pagalbinės medžiagos padeda palaikyti vakcinos veikliąsias medžiagas ir lengviau naudoti. Šios sudedamosios dalys nesiūlo apsaugos nuo gripo viruso. Pasak FDA, neaktyvios gripo vakcinos sudedamosios dalys yra kiaušinių baltymas, formaldehidas, natrio deoksicholatas ir timerosalas. Amerikos alergijos, astmos ir imunologijos koledže teigiama, kad 1,6 proc. Vaikų yra alergija kiaušinių baltymui, todėl gali nepavykti gauti vakcinos – kreipkitės į gydytoją. Kitos vakcinacijos galimybės. Thimerosal yra organinis gyvsidabrio turintis junginys, kuris, kaip manoma, sukelia autizmą vaikams, kurie gauna vakcinas. Tačiau JAV ligų kontrolės ir profilaktikos centrai praneša, kad keletas tyrimų parodė, kad tarp timerosalio ir autizmo nėra ryšio; prieš pradėdami vartoti šią vakciną įspėkite savo gydytoją, jei esate alergiškas šiems ingredientams.

“FluMist” yra “MedImmune” sukurtas nosies purškalas. Pagrindinis skirtumas tarp “FluMist” ir tradicinio gripo šunų yra tai, kad “FluMist”, kaip teigia JAV maisto ir vaistų administracija, yra gyvas susilpnintas (arba susilpnėjęs) virusas, kaip jo veiklioji medžiaga. Gyvi, bet susilpnėję virusai suteikia geresnį imunitetą nuo gripo nei negyvi virusai. Be to, FDA teigia, kad FluMist sudėtyje yra mononatrio glutamato (MSG), hidrolizuoto kiaulių želatino, arginino, sacharozės, dvibiško kalio fosfato, monobazinio kalio fosfato ir gentamicino sulfato. Perspėkite savo gydytoją, jei turite alergiją bet kuriai iš šių kitų sudedamųjų dalių.

FluMist