Gripo simptomai po išvaržos operacijos

Apžvalga

Remiantis 2008 m. “Newport Laparoscopy” duomenimis, daugiau nei pusė milijono žmonių Jungtinėse Amerikos Valstijose kasmet atlieka išvaržų operaciją. Gripą panašūs simptomai po išvaržos operacijų paprastai atsiranda, jei pacientas susiduria su infekcija, išvaržos chirurginės komplikacijos, kurios veikia maždaug septynis procentus gydytų pacientų. Pacientams, kuriems po grybelinės operacijos atsiradę gripo simptomai, reikia kreiptis į gydytoją dėl tolesnio įvertinimo ir priežiūros.

Karščiavimas arba dusulys

Karščiavimas yra panašus į gripą požymis, kuris gali atsirasti po išvaržos operacijos kai kuriems pacientams. Karščiavimo simptomai gali būti patvarūs ir gali viršyti 101 laipsnių Fahrenheitą, įspėja John Muir Health. Pacientams, sergantiems chirurginio chirurginio gydymo metu, gali padidėti prakaitavimas, galvos skausmas ar šaltkrėtis. Kūno temperatūros padidėjimas gali pakenkti pacientams, kurie atsiranda raudonai arba prakaito į veidą. Pažeidžiami pacientai turėtų siekti greitos medicinos pagalbos, kad užtikrintų tinkamą antibiotikų vartojimą.

Pykinimas ar vėmimas

Ištyrus išvaržos chirurgiją, pacientai gali išsivystyti į gripą panašių skrandžio sutrikimų, tokių kaip pykinimas ar vėmimas, paaiškina Baylor College of Medicine. Patvarūs skrandžio sutrikimų simptomai gali būti nepatogūs ir kai kuriems pacientams gali sumažėti apetitas.

Kosulys

Pasak John Muir Health teigia, kai kuriems išgyvenus išvaržos operaciją gali atsirasti nuolatinis kosulys. Susilpnėję pacientai gali patirti sausą ar perpildytą kosulį ir po operacijos išstumti gleives iš jų plaučių. Labai į gripą panašūs kosulio simptomai, atsirandantys kartu su krūtinės skausmu ar kvėpavimo sutrikimais, gali būti plaučių kraujo krešulio požymis. Poveikiusiems pacientams reikia kreiptis į neatidėliotiną medicininę priežiūrą, nes po operacijos gali išsekti kraujo krešulio komplikacijos.