Greito maisto idėjos po skrandžio apeigos

Apžvalga

Skrandžio šuntavimo operacija padeda pacientams prarasti svorį, sumažinant skrandžio dydį ir sugeriant kai kurias kalorijas. Sėkmingi skrandžio apeigų pacientai išmoksta sportuoti ir pasirinkti išmintingą maistą, kad po operacijos išlaikytų svorį. Pacientai turi valgyti didelę baltymų, mažai riebalų, mažai cukraus dietą likusiu gyvenimo laikotarpiu, todėl valgyti greito maisto restorane gali būti sudėtinga.

Baltymas

Remiantis Linda Aills, R.D., tyrimo, paskelbto 2008 m. Kovo mėn. “Nutukimo ir susijusių ligų chirurgijos” žurnale, tyrimo duomenimis, po skrandžio apeigos baltymų reikia padidinti iki maždaug 60-80 g per parą. Pirmieji valgio planai pagal baltymus pirmiausia padeda patenkinti šiuos reikalavimus, todėl žmonės turėtų pasitarti su greito maisto restorano teikiama informacija apie mitybą, norėdami pasirinkti mažai riebalų ir didelį kiekį baltymų. Apskritai išmintingi pasirinkimai gali būti kepta vištienos ar jautienos patiekalo be bandelės, salotos su kepta mėsa ir mažai riebalų padažu, kepta bulvių su mažo riebumo varškės sūriu arba sumuštinis su padažu. Kepti patiekalai, riebaliniai mėsainiai, žuvies sumuštiniai, pyragaičiai ir salotos su dideliu riebalų padažu gali sukelti svorio padidėjimą ir pilvo skausmą.

Garnyrai

Šoniniai indai turėtų būti skaidulos, vitaminų ir mineralų be tuščių kalorijų. Sąmoninguose pasirinkimuose gali būti salotų su mažai riebalų padažu arba citrinų sulčių išspaudais, nedideliu kukurūzų svogūnėliais ar žaliosios pupelės be sviesto, kepta bulvių su mažai riebalų priedais, tokiais kaip salsa, rudieji ryžiai arba bulvių košės be padažų. Prastas pasirinkimas apima riebalų produktus, tokius kaip bulvytės arba kepta ryžiai, keptos pupelės, paruoštos su cukrumi padaže, pupelės su žaliosios pupelės, saldžiosios bulvės su skumbrėmis, pilnas cukranendrių padažas, makaronai ir sūris, bulvių košės su padažu ir duonos gaminiai Tokie kaip sausainiai, kukurūzų kepiniai ir visi riebalai.

Gėrimai

Pooperaciniai skrandžio aplinkkelio pacientai paprastai turi vengti saldžių ir gazuotų gėrimų, tokių kaip reguliarūs ir dietiniai sodai, sako MayoClinic.com. Jei paciento chirurgas neleidžia kofeino, taip pat reikėtų vengti kavos ir įprastos arbatos. Geresniam pasirinkimui priskiriami vandens ir žolelių arbata – arba ledinė, arba karšta.

Desertai

Greito maisto restoranuose retai siūlomi be cukraus desertai. Jei vienas yra prieinamas, asmuo turėtų ištirti informaciją apie mitybą, kad nustatytų, ar riebalų kiekis yra per didelis. Dauguma greito maisto desertų, įskaitant pyragaičius, pyragus, parafitus, slapukus ir ledus, yra per daug cukraus, kad skrandžio aplinkkelio pacientas toleruotų. Maisto per daug cukraus ar riebalų gali sukelti dempingo sindromą, kuriam būdingas staigus pykinimo, viduriavimo, galvos svaigimo ir pilvo distreso atsiradimas, sako MayoClinic.com. Greita kelionė į grožio saloną už šviežių vaisių gabalėlio arba atskirų dydžių patiekalų vaisių konservuotų sultyse, be cukraus, arba be cukraus pudingas gali būti malonus desertas skrandžio aplinkkelio pacientui.