Emociniai hipertiroidizmo simptomai

Apžvalga

Hipertiroidizmas yra sveikatos būklė, kurią sukelia pernelyg aktyvi skydliaukė, kuri išleidžia per daug skydliaukės hormono. Be daugelio fizinių simptomų, hipertireozė taip pat gali sukelti daugybę emocinių simptomų. Laimei, tiek fizinis, tiek emocinis šalutinis poveikis paprastai išsisklaido, kai skydliaukės problema yra aptinkama ir tinkamai gydoma.

Nerimas

Žmonės, kuriems yra padidėjęs skydliaukės aktyvumas, dažnai pasireiškia pastebėtas nerimas ar įtampa. Floridos universitetas prof. Richard Hall savo straipsnyje “Nerimas ir endokrininė liga” rašo, kad DMS-IV, psichiatrinės diagnostikos priemonė, apibrėžia hipertirozę kaip vieną iš labiausiai paplitusių endokrinologinių būklių, susijusių su nerimo būsenomis.

Nuotaikų kaita

Pasak CSA.com, pacientams, sergantiems hipertireotize, pasireiškia nuotaikos svyravimai, panašūs į bipoliniams pacientams būdingus pokyčius, nes jų skydliaukės hormonų lygis “skatina energijos lygį, viršijantį jų fizines ribas”. Svetainėje pažymima, kad skydliaukės testavimas yra įprastas daugumai psichiatrinių ligonių, kuriems įtariamas bipolinis sutrikimas. Kanados skydliaukės fondas teigia, kad, padidėjus skydliaukės hormonų koncentracijai, nuotaikos svyravimai dažnai lydi miego ir apetito pakitimus ir gali būti pažymėti verksmo fragmentais kartu su pernelyg dideliu pykčiu ar netgi pykčiu.

Psichinis rūkas

Pagal 2002 metų straipsnį, parašytą BBC tinklalapiui, sudėtingas koncentracijos ar trumpalaikio dėmesio skirtumas yra dar vienas įprastas šalutinis poveikis, susijęs su hipertiroidizmu. Pacientai dažnai praneša apie savo psichinę rūką arba jau turi išvaizdą.